Fryzomania

Suszarki do włosów z funkcją jonizacji – czy warto dopłacać za tą funkcję?

Jonizacja to funkcja, w którą wyposażane są coraz częściej nowoczesne suszarki do włosów. Kupując profesjonalny sprzęt z opcją jonizacji, trzeba niestety liczyć się z tym, że jego cena będzie wyższa. Czy warto zapłacić więcej za taką suszarkę? Jak właściwie wpływa jonizacja na włosy?

Jonizacja – co to takiego?

Pod wpływem ciepłego powietrza używanego podczas suszenia włosów na ich powierzchni powstają naładowane dodatnio ładunki elektryczne. Efektem jest elektryzowanie się włosów. Dodatnie ładunki są odpowiedzialne za to, że włosy nie tylko nie wyglądają dobrze, ale także sprawiają problemy przy próbach ich ułożenia.

Rozwiązaniem jest suszarka z jonizacji. Taka suszarka emituje ładunki ujemne (jony), które neutralizują znajdujące się na włosach ładunki dodatnie. Włosy przestają się elektryzować, są gładsze, można je łatwo ułożyć.

Jak skorzystać z funkcji jonizacji w suszarce?

To bardzo proste! Najczęściej suszarki z generatorem jonów ujemnych posiadają specjalny guzik. Trzeba go wcisnąć i przytrzymać, aby urządzenie zaczęło emitować ujemne ładunki elektryczne. W tym miejscu warto zaznaczyć, że sama jonizacja to proces, który przebiega w sposób niezauważalny. A to oznacza, że po wciśnięciu przycisku suszarka nie zacznie zachowywać się inaczej. Efekt jonizacji jest widoczny jedynie poprzez wpływ na włosy.

Profesjonalne suszarki fryzjerskie dla wymagających

Z racji tego, że sam proces jonizacji przebiega niezauważalnie, warto postawić na profesjonalne suszarki fryzjerskie, które cieszą sie zasłużoną renomą. W takim przypadku mamy pewność, że urządzenia oferowane jako suszarki z jonizacją faktycznie tę funkcję posiadają.

Jeśli szukasz właśnie dobrej fryzjerskiej suszarki, możemy polecić Ci następujące modele:

  • BaByliss Pro Caruso 2400W BAB6510IRE – suszarka wyposażona w generator jonów ujemnych, który jest źródłem jonów ujemnych. Atutem urządzenia jest bardzo mocny silnik wyprodukowany we Włoszech;
  • Valera Swiss Nano 9200 Ionic RotoCord – profesjonalna suszarka do włosów wyposażona w generator jonów. Ze względu na funkcję ROTOCORD jest doskonałym rozwiązaniem dla fryzjera;
  • Jaguar HD5000 Light – lekka, doskonale wyprofilowana suszarka z generatorem jonów ujemnych. Regulacja siły nadmuchu i temperatury.

Suszarki z generatorem jonów ujemnych. Dla kogo?

Jeśli zdarzyło Ci się mieć problem z ułożeniem włosów po wysuszeniu ich suszarką lub Twoje włosy się elektryzują, zdecydowanie powinnaś rozważyć zakup dobrej suszarki z jonizacją. Stosowanie podczas suszenia włosów suszarki z funkcją jonizacji pozwoli Ci zapanować nad fryzurą, Twoje włosy będą gładsze, zdrowsze.

piekne-wlosy

Czy warto dopłacić za funkcję jonizacji? Jeśli znasz problem elektryzujących się włosów z autopsji, docenisz na pewno efekty jonizacji. Faktem jest, że profesjonalne suszarki fryzjerskie nie należą do najtańszych, jednak jest to inwestycja na lata. Warto chyba nieco dopłacić, aby cieszyć się pięknymi włosami na co dzień.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

2 thoughts on “Suszarki do włosów z funkcją jonizacji – czy warto dopłacać za tą funkcję?

  1. Poszukuję suszarki do użytku domowego ale wytrzymałej bo mam długie włosy i susze je codziennie. Przede wszystkim zależy mi na jonizacji, zimnym nawiewie oraz min. dwóch prędkościach. Ważna jest też lekkość i niezbyt duże gabaryty. Moja obecna suszarka Braun swing 1200 żyła 20 lat aż ukręcił się w niej przewód. Jej wymiary to ok. 17cm długości i ok. 22cm wysokości. Była idealna wielkością ale nie szanowała zbytnio włosów. Czy z pośród dobrych i wytrzymałych suszarek profesjonalnych znajdę jakiś kompromis co do wielkości, mocy i moich wymagań? Cena 200max 300zl?

Dodaj komentarz