Fryzomania

Twoim włosom brakuje połysku? Sprawdź, co zrobić by włosy lśniły.

Jeśli Twoim włosom brakuje połysku, są matowe i przez to źle się prezentują to być może popełniasz kilka błędów podczas codziennej pielęgnacji włosów. Sprawdź czego nie należy robić lub co trzeba zmienić!

blask włosów

Przyjrzyj się wodzie

Twarda woda, która niestety leci w kranach większości miast Polski sprawia, że włosy są matowe i brakuje im połysku. By to zmienić, wystarczy, umyć włosy w przegotowanej wodzie z dodatkiem łyżki octu, który skutecznie zmiękczy wodę.

Nietypowy dodatek

By dodać włosom połysku możesz także dodać do ostatniego płukania włosów odrobinę piwa, dzięki któremu włosy będą zdecydowanie bardziej błyszczące.

Delikatność nade wszystko

Bądź delikatna dla swoich włosów. Nie trzyj ich zbyt mocno ręcznikiem. Delikatnie odciśnij nadmiar wody i zawiń w turban.

Właściwy kierunek

Susząc włosy, kieruj strumień powietrza zgodnie z kierunkiem wzrostu pasm. Ale nigdy nie susz włosów bezpośrednio po umyciu. Odczekaj chwilę, aż trochę wyschną.

Najlepsze akcesoria

Do szczotkowania włosów używaj profesjonalnej szczotkę. wyposażonej w naturalne włosie.

Potrzebny umiar

Z umiarem używaj różnego rodzaju kosmetyków do stylizacji włosów. Zbyt duża ilość pianki, żelu czy pomady do włosów sprawi, że włosy będą bardziej matowe.

Sprawdź, co jesz

Za matowe, pozbawione połysku włosy odpowiedzialna jest także niewłaściwa dieta. Być może w Twojej diecie brakuje witaminy E oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Włosy bez połysku to Twój Problem? Jeśli tak, to koniecznie skorzystaj z powyższych zasad. Czasami naprawdę niewiele trzeba by zmienić wygląd swoich włosów.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz