Jak działa sauna dla włosów i dlaczego warto ją mieć w salonie?

29-10-2019

Strzyżenie, farbowanie to najbardziej popularne usługi, jakie wybierane są przez klientów salonów fryzjerskich. Jednak to tylko niewielka część tego, co oferują zakłady. Istotne są też zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym można cieszyć się zdrowymi, odżywionymi, lśniącymi włosami. Profesjonalne zakłady stawiają zawsze na jakość oferowanych usług, dlatego do zabiegów regeneracyjnych wykorzystują nie tylko kosmetyki do włosów, ale przede wszystkim odpowiedni sprzęt. Jednym z ważniejszych jest z pewnością sauna do włosów. Należy też podkreślić, że posiadanie tego typu urządzeń z pewnością wyróżnia dany salon na tle innych i świadczy o jego renomie. Czym jest sauna? Jak działa? Jakie najlepsze tego typu urządzenia można znaleźć na rynku? Odpowiedzi w dalszej części tekstu.

sauna do wlosow

Intensywne działanie

Sauna to urządzenie, dzięki któremu można wykonać zabieg wzmacniający wewnętrzną strukturę włosów. Najpierw fryzjer dwukrotnie myje pasma, następnie nakłada na nie dobraną do indywidualnych potrzeb odżywkę, ampułkę, maskę. Następnym krokiem jest umieszczenie włosów na 20 minut pod sauną. Po tym czasie płucze się je chłodną wodą.

Sauna generuje temperaturę około 40 stopni Celsjusza – dzięki temu skóra głowy i włosy zostają zmiękczone, a łuski pasm rozchylone. W ten sposób kosmetyki do włosów lepiej i szybciej wnikają w głąb włosa i znacznie bardziej skutecznie go regenerują i odbudowują. Efektem są zdrowe, lśniące, nawilżone, elastyczne włosy. Po takim zabiegu dużo lepiej wygląda też kolor włosów farbowanych.

Komu taki zabieg jest polecany? Przede wszystkim tym, których włosy potrzebują czegoś mocniejszego niż szampony do włosów. Czyli intensywnej regeneracji, są zniszczone i osłabione częstym farbowaniem, trwałą ondulacją. To także dobry zabieg dla tych, którzy mają suche włosy, puszące się, matowe, poro zdwajane, pozbawione blasku. W kilka chwil można na nowo cieszyć się pięknymi pasmami.

Wybierz najlepszy sprzęt

Sauna do włosów to przede wszystkim urządzenie, które ma służyć przez kilka lat, nie wymienia się go tak często jak podstawowy sprzęt fryzjerski, jak chociażby suszarki czy akcesoria do czesania. Podstawową kwestią jest to, by wybierać sprzęt renomowanych marek, wśród których można wymienić Fox, Wella, Ayala, Ceriotti. Sprzęt taki lepiej spełnia swoją funkcję i nie psuje się często.

Przedstawiamy dwa modele warte uwagi. Jeden podstawowy dla salonu, który ma ograniczony budżet:

Fox CONDITION OZONE nawilżacz

fox nawilzacz

Oraz drugą opcję, droższą ale jedną z najlepszych na rynku! Jest to sauna Life Booster Fox. Jest to urządzenie stojące, z przemyślana kopułą – można regulować kąt jej podniesienia, dzięki czemu korzystający z zabiegu nie ma przed oczami żadnego jej fragmentu. Tak zaprojektowany kształt wpływa na zwiększenie komfortu klienta.

life booster

Tym, co wyróżnia saunę Life Booster jest system wytwarzania mgiełki, który wykorzystuje sondę ultradźwiękową. Pozwala to na kontrolę temperatury. Co więcej, urządzenie zostało też wyposażone w możliwość regulowania ilości wytwarzanej mgiełki – każda kuracja przeprowadzona jest, więc w oparciu o stan włosów i dobrany środek odżywczy.

Co jeszcze wyróżnia to urządzenie? A mianowicie:

  • Łatwa regulacja wysokości korpusu,
  • Duży zbiornik na wodę, pozwalający obsłużyć 20 klientów,
  • Osobne kanaliki dla powietrza chłodzącego i mgiełki,
  • Stylowy, estetyczny design, który dodatkowo podkreśli ekskluzywność salonu.

Warto wspomnieć, że wszystkie materiały są wysokiej jakości, dzięki czemu praca z pewnością będzie przebiegała bezproblemowo. Zobacz wszystkie modele nawilżaczy i saun do włosów.

widget po rozwinięciu